تبلیغات
::..::هواداران متعصب استقلال::..:: - اریش روته مولر: شخصیت بازیکنان نقطه قوت تیم استقلال است

اریش روته مولر: شخصیت بازیکنان نقطه قوت تیم استقلال است

شنبه 27 تیر 1388 10:14 ق.ظ

نویسنده : مسعود اس اس
ارسال شده در: استقلال ،

اریش روته مولر، مربی آلمانی استقلال شخصیت بازیکنان استقلال و تجربه آنان را نقطه قوت این تیم دانست.
روته مولر در گفت‌وگو با پایگاه خبری استقلال، گفت:« همه امکانات برای تمرین عالی فراهم است. هتل خوب، شرایط عالی غذایی و زمین مناسب تمرین در دسترس ماست. تعداد زیادی از تیم ها در کنار ما این مکان را انتخاب کردند که این نشان دهنده شرایط مناسب منطقه کارتپه است. یکی از نکات مثبت این است که استقلال پیش از این اینجا بوده و با شرایط آشناست. اینکه به جایی بروی که پیش تر آنجا بودی خیلی بهتر از آن است که به جایی بروی و ندانی چه چیزی در انتظار توست.»
مدرس یوفا ادامه داد: شرایط بازیکنان خیلی خوب است، آنها به خوبی موقعیت شان و شرایط اردو را درک کرده اند و همچون بازیکنان باتجربه در این اردو حاضر شده اند تاکید می کنم که فوق العاده کار می کنند و برنامه ها به خوبی پیش می رود و ما از همه آنها راضی هستیم. بازی دوستانه الان نیاز استقلال است و با انجام مسابقه بعدازظهر ضمن مرور تاکتیک ها با نقاط ضعف مان آشنا خواهیم شد تا بیشتر روی این نقاط متمرکز شویم.
روته مولردر پاسخ به این سوال که برای برپایی یک اردوی مناسب چه فاکتورهایی لازم است گفت:«این موضوع به عوامل مختلفی بستگی دارد و بسته به شرایط هر تیمی متفاوت است. مباحث تکنیکی، تاکتیکی، قدرت بدنی و روانی همه باید مدنظر قرار گیرد. بازیکنان متفاوتند و روحیات متفاوت دارند، شخصیت ها مختلف است و نمی توان برای دو تیم مختلف یک اردوی مشابه طراحی کرد.
*با توجه به اینکه تا نخستین بازی استقلال در لیگ برتر کمتر از ۳ هفته زمان باقی است وضعیت استقلال را چطور می بینید؟
- امیدوارم قبل از شروع فصل به آمادگی ۸۰ تا ۹۰ درصد برسیم. هرچند درصد ملاک مناسبی نیست. تاکید می کنم هر تیمی شرایط خاص خودش را دارد و همه چیز بسته به آن شرایط خاص است. بازیکنان تیم ما شخصیت های خیلی خوبی دارند بسیاری از آنان در تیم ملی بوده اند و تعدادی از بازیکنان تجربه بازی در تیم های خارجی را داشته اند و این نقطه قوت تیم ماست.
*بر اساس تمرین ها به نظر می رسد دفاع چهار نفره خطی مهمترین تغییر در آرایش تیم استقلال باشد؟
- بله همین طور است، بازیکنان باید با آرایش چهار نفره در خط دفاع منطبق شوند و داریم روی این مساله کار می کنیم. فکر می کنم در این راه هم کارها خوب پیش می رود، ما بازیکنانی داریم که قابلیت بازی در پست های مختلف را دارند.
*سن بازیکنان چقدر ملاک انتخاب نفرات اصلی خواهد بود؟
برای من سن و سال زیاد مهم نیست، در ایده من بازیکنان آماده تر و با کیفیت کار بالاتر بیشتر مدنظر هستند.
*با مرفاوی به هماهنگی رسیده اید؟
- من مرفاوی را در کلاس های مربیگری می شناختم و از او شناخت کامل دارم. ما الان ۵ نفر هستیم؛ من، صمد(مرفاوی)، بهزاد(غلامپور)، سیامک(رحیم پور) و راینر (کرافت) همه با هم یک تیم هستیم، این فرصت به ما کمک می کند ایده های یکدیگر را بشنویم، آنها را جمع کنیم و به یک هدف مشخص برسیم، تنها مشکل موجود اختلاف زبان است، البته من از مترجم مان راضی ام اما گاهی می خواهم مطمئن شوم آنچه در ذهن من است به طور کامل به ذهن مرفاوی منتقل می شود یا نه. گاهی اوقات او هم همین حس را دارد، هر دو تلاش می کنیم ایده هایمان را کامل و درست به یکدیگر منتقل کنیم. این مساله در دوران پیش فصل طبیعی است باید تاکید کنیم دوران پیش فصل شرایط ویژه خاص خودش را دارد اما با شروع مسابقات تعادل برقرار می شود و این مشکلات کوچک هم از بین می رود.
خوشحالم که راینر با ماست او تجربه فوق العاده ای دارد، تمرینات بانشاط و در عین حال سنگینی اجرا کرده. در این اردو من هم خیلی چیزها از او یاد گرفتم اما فراموش نکنید در این تمرینات سخت بیشترین کمک را بازیکنان انجام داده اند، آنها بدون ذره ای کم کاری بیشترین تلاش شان را برای رسیدن به بهترین وضعیت جسمانی و آمادگی تیمی انجام داده اند، ما هم همین را می خواهیم و از همه آنها ممنونم.
دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: - -